Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
| 01 Meclis Başkanı
| 02 Başkanlık Divanı
| 03 İl Encümeni
| 04 Meclis Üyeleri
> 05 Meclis Gündemi
| 06 Meclis Karar Özetleri
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

 


İl Genel Meclisi > 05 Meclis Gündemi

Meclis Gündemi
05 Meclis Gündemi 

T.C.

SİVAS İL ÖZEL İDARESİ

İl Genel Meclisi

2018 Yılı Haziran Ayı Toplantısı


GÜNDEM


Toplantı Yeri    : İl Genel Meclisi Toplantı Salonu

Toplantı Günü    : 04 Haziran 2018 Pazartesi ve devamı iş günleri.

Toplantı Saati    : 11.001- Açılış ve Yoklama.

2- Mayıs 2018 ayı meclis karar özetlerinin okunması.

3- Yıldızeli İlçesi Sarıyar Köyü sınırları içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Köy Gelişim Planı yapılması amacıyla hazırlanan 1/5000 ve 1/1000 ölçekli İmar Plan’larının görüşülmesi.

4- İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilmiş olan; Yıldızeli İlçesi Belcik ve Kadıköy Köyleri arasındaki 4 km lik yolun İl Özel İdaresi 2. derece yol ağına alınması hakkındaki önergenin görüşülmesi.

5- İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilmiş olan; Suşehri İlçesi Kozçukur-Sülüklü-Çataloluk-Serpinti Köyleri arasında kullanılan yolun Köyyolu yol ağına alınması hakkındaki önergenin görüşülmesi.  

6- Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna havale edilmiş olan; Merkez Ziya Gökalp İlkokulu bahçe duvarı ve onarım ihtiyacı durumunun incelenmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

7- Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havale edilmiş olan; Kangal İlçesindeki Okullarda doğalgaz kullanımına başlanabilmesi için kombi ve alt yapı desteği verilmesi konularında inceleme yapılması hakkındaki önergenin görüşülmesi.

8- Tarım ve Orman Komisyonuna havale edilmiş olan; Akıncılar İlçesi Yayla ve Yeşilyazı Mahalleleri üst kısmında bulunan orman alanı yol ihtiyacı ile Derecik ve Uğrunca Köyleri orman yolu ihtiyaç durumunun incelenmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

9- Sanayi Ticaret ve Turizm Komisyonuna havale edilmiş olan; Sivas Organize Sanayi Bölgesinde nakliye konusunda sıkıntı yaşanmasına neden olan bölge içi yolların durumunun incelenmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

10- Çevre ve Sağlık Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmiş olan;   Koyulhisar İlçesi Sisorta(Ortakent) Bölgesi köyleri ve mezralarının kanalizasyon sorunu ile Yenice ve Aksu Köylerinden akan dereler ile Melet Çayının kirliliği konularında inceleme yapılması hakkındaki önergenin görüşülmesi.

11- Hukuk Komisyonuna havale edilmiş olan; İl Özel İdaresi tarafından İmranlı Belediyesine tahsisi yapıldığı belirtilen arsa vasıflı taşınmaz üzerine müteahhit firma tarafından inşaat yapılması konusunun hukuki açıdan incelenerek meclisin bilgilendirilmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

12- Gençlik ve Spor Komisyonuna havale edilmiş olan; Sivasspor Tesislerinden spor kulüplerinin nasıl faydalandırıldığı ve amatör spor kulüplerinin desteklenmesi konularında inceleme yapılarak meclisin bilgilendirilmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.  

13- İl Genel Meclisi tatil ayının belirlenmesi.   

14- İl Özel İdaresiyle ilgili konularda sözlü ve yazılı soru-cevap bölümü.

15- Dilek ve temenniler.Sedat ÖZATA

İl Genel Meclisi Başkanıilgili Dosya(lar): Bilgisayariniza indirmek icin klikleyin
2005 - 2013 Yılları İl Genel Meclis Gündemleri

2014 Yıllı İl Genel Meclis Gündemleri

Sayfa Basi