Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
| 01 Meclis Başkanı
| 02 Başkanlık Divanı
| 03 İl Encümeni
| 04 Meclis Üyeleri
> 05 Meclis Gündemi
| 06 Meclis Karar Özetleri
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

 


İl Genel Meclisi > 05 Meclis Gündemi

Meclis Gündemi
05 Meclis Gündemi 


T.C.

SİVAS İL ÖZEL İDARESİ

İl Genel Meclisi

2019 Yılı Şubat Ayı Toplantısı
GÜNDEM
Toplantı Yeri  : İl Genel Meclisi Toplantı Salonu

Toplantı Günü  : 04 Şubat 2019 Pazartesi ve devamı iş günleri.

Toplantı Saati  : 11.001-  Açılış ve Yoklama.

2-  Ocak 2019 ayı meclis karar özetlerinin okunması.

3-  Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında İdaremiz adına “Şehir ve Sanayi Mektebi Müzesi Projesi” başlıklı proje sunulması, kabulü halinde uygulanması, eş finansman desteği sağlanması ve imza yetkisi verilmesi konusunun görüşülmesi.

4-  Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olup park alanında kalan merkez Gökmedrese Mahallesi 286 ada 59 nolu parselde kayıtlı taşınmaz ve arsası belediyeye ait Sularbaşı Mahallesi 82 ada 6-7 nolu parseldeki Özel İdareye ait bina ile merkez Akdeğirmen Mahallesi 3619 ada 1 nolu parselde kayıtlı taşınmazdaki Sivas Belediyesine ait hissenin karşılıklı trampa edilmesi konusunun görüşülmesi.

5-  Suşehri İlçesi Gözköy Köyü sınırları içerisinde 111 ada 14 nolu parselde kayıtlı taşınmaz üzerine Güneş Enerji Santrali yapılması amacıyla hazırlanan İmar Plan’larının görüşülmesi.

6-  İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmiş olan; Zara İlçesi Dipsizgöl – Bolucan Köyleri arasındaki yolun sathi kaplama yapımı ile Bolucan – Mescit Köyleri arasındaki yolun ise kırma taş yapımı olmak üzere İl Özel İdaresi 2019 yılı Yatırım Programına yedek olarak alınması hakkındaki önergenin görüşülmesi.

7-  Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna havale edilmiş olan; Merkez Halil Rıfat Paşa İlkokulundaki eksiklerinin incelenmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

8-  Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edilmiş olan; Yıldızeli İlçesi Yavu Köyü kanalizasyon durumunun incelenmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

9-  Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havale edilmiş olan; Merkez Üçtepe – Kulyusuf Köyleri arasındaki yola Kızkapan Köyü yolunun kestirme yol olarak bağlanması hakkındaki önergenin görüşülmesi.

10-  Gençlik ve Spor Komisyonuna havale edilmiş olan; Altınyayla İlçesi Kapalı Spor Salonu durumunun incelenmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

11-  Gençlik ve Spor Komisyonuna havale edilmiş olan; Şarkışla İlçesi YİBO Şehit Tuncer İlk ve Orta Okuluna yapılmakta olan spor salonu durumunun incelenerek meclisin bilgilendirilmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

12- Tarım ve Orman Komisyonuna havale edilmiş olan; 2018 yılında İlimizdeki çiftçilere verilen gelir desteği, mazot, gübre ve hayvancılık destekleri konularında inceleme yapılarak meclisin bilgilendirilmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

13- İl Özel İdaresiyle ilgili konularda sözlü ve yazılı soru-cevap bölümü.

14- Dilek ve temenniler.


Sedat ÖZATA


İl Genel Meclisi Başkanı


ilgili Dosya(lar): Bilgisayariniza indirmek icin klikleyin
2012 - 2018 Yılları İl Genel Meclis Gündemleri

Sayfa Basi