Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
| 01 Meclis Başkanı
| 02 Başkanlık Divanı
| 03 İl Encümeni
| 04 Meclis Üyeleri
> 05 Meclis Gündemi
| 06 Meclis Karar Özetleri
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

 


İl Genel Meclisi > 05 Meclis Gündemi

 


Meclis Gündemi

T.C.

SİVAS İL ÖZEL İDARESİ

İl Genel Meclisi

2018 Yılı Şubat Ayı Toplantısı

GÜNDEM


Toplantı Yeri    : İl Genel Meclisi Toplantı Salonu

Toplantı Günü    : 05 Şubat 2018 Pazartesi ve devamı iş günleri.

Toplantı Saati    : 11.001-) Açılış ve Yoklama

2-) Ocak 2018 ayı meclis karar özetlerinin okunması.

3-) İl Genel Meclisinin 05.01.2018/09 sayılı kararıyla 3 hayırsever vatandaş olarak seçilen Gemerek İlçesi SYDV Mütevelli Heyet Üyeliğine, İlçede Sivil Toplum Kuruluşu (Türk Hava Kurumu) bulunduğundan yeniden iki üye belirlenmesi.

4-) İl Özel İdaresine ait misafirhane ve sıcak çermik mevkiindeki sosyal konutların 2018 yılı konaklama bedeli ve tahsis süresinin belirlenmesi konusunun görüşülmesi.

5-) Divriği İlçesi Çamurlu ve Sırçalı Köyleri içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanmak üzere memba tahsisi yapılması konusunun görüşülmesi.

6-) Merkez Demiryazı Köyü Battalınağılı mezrası, Kangal İlçesi Yellice Köyü ve Gürün İlçesi Konakpınar Köyü Boztaş mezrası içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanmak üzere memba tahsisi yapılması konusunun görüşülmesi.

7-) Yıldızeli İlçesi Altınoluk Göleti’nin ekonomik ömrünü tamamlamış olması ve Özel İdare bütçe imkanlarıyla yenilenmesi - modernizasyonu mümkün olmadığından Devlet Su İşleri 19. Bölge Müdürlüğüne bedelsiz devredilmesi konusunun görüşülmesi.

8-) Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna havale edilmiş olan; Gemerek İlçesi Cumhuriyet İlkokulu bahçe duvarlarının durumunun incelenmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

9-) İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilmiş olan; Merkez Armutlu ile Kızkapan Köyleri arasındaki 1 km lik yolun İl Özel İdaresi 2. Derece yol ağına alınması hakkındaki önergenin görüşülmesi.

10-) Tarım ve Orman Komisyonuna havale edilmiş olan; Gemerek İlçesi Akçaşar ile Arpaözü Köyleri arasında sulama amaçlı kullanılan çay’ın sulama kanallarının durumunun incelenmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

11-) Gençlik ve Spor Komisyonuna havale edilmiş olan; İmranlı İlçesi Keşlik Köyü halı sahasının eksikliklerinin incelenmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi. 

12-) Sanayi Ticaret ve Turizm Komisyonuna havale edilmiş olan; Koyulhisar İlçesi Sanayi Bölgesinin ilçe bağlantı yolu ile çevre düzenlemesi hususlarının incelenmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

13-) Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmiş olan; İl Özel İdaresince İller Bankası ve/veya diğer kamu bankalarından bu güne kadar yapılan borçlanmayla temin edilen paranın hangi birim ve faaliyetlerde kullanıldığı konularında inceleme yapılarak meclisin bilgilendirilmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

14-) İçişleri Komisyonu, Hukuk Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havale edilmiş olan; Tüzel kişiliği sona eren Kangal İlçesi Çetinkaya ve Alacahan Köylerinde belde belediyesiyken taşınmaz satın alan ancak tapu devrini alamayan şahısların mağduriyetlerinin giderilmesi konusunun incelenmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

15-) İl Özel İdaresiyle ilgili konularda sözlü ve yazılı soru-cevap bölümü.

16-) Dilek ve temenniler.Sedat ÖZATA

İl Genel Meclisi Başkanı


İlgili Dosya(lar): Bilgisayarınıza indirmek için klikleyin
2005 - 2013 Yılları İl Genel Meclis Gündemleri

2014 Yıllı İl Genel Meclis Gündemleri


Sayfa Başı