Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

 


Haberler

 


Müdürler Toplantısında Yatırımlar Değerlendirildi
Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, İdaremizin birim müdürleri ile bir araya geldi. İdaremiz tarafından merkezde ve kırsalda yürütülen projelerin değerlendirilmesinin yapıldığı toplantılarda yatırım programında bulunan işler masaya yatırıldı.

Encümen Toplantı Salonu’nda, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya başkanlığında gerçekleştirilen toplantılara Genel Sekreter Yardımcımız Mevlüt Soysal ve birim müdürlerimiz katıldı. İlgili müdürlerden tek tek bilgi alan Genel Sekreterimiz Kaya, Sivas İl Özel İdaresinde görev yapan tüm personellerin ekip ruhu içerisinde takım çalışması sergilediklerini vurgulayarak, bu toplantılarla tüm birimlerin yatırımların tamamı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtti.

    

Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürümüz İsmail Güner toplantıda yapmış olduğu sunumda 2017 yılı içerisinde Sivas’ta 191.4 km birinci kat asfalt, 572.3 km asfalt yama, 24 adet sanatsal yapı ve köylerde kullanılmak üzere kilit parke tesislerinde 117 bin metrekare kilit parke taşı üretimi yapıldığını ve 32 bin metrekare parke taşının da köylere nakil edildiğini söyledi.

Güner,  yılsonuna kadar ise 210 bin metrekare kilit parke taşı üretmeyi hedeflediklerini belirtti. 2017 yılı onarım stabilize programı dahilinde ise şimdiye kadar 281 km onarım çalışması yaptıklarını ifade eden Güner, yıl sonuna kadar 580 km onarım çalışması yapacaklarını belirtti.

Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü birim sorumlusu Feridun Yaya ise yapılmış ve yapılacak olan yatırımlar hakkında Genel Sekreterimiz Kaya ve toplantıda bulunanlara bilgiler verdi. Yaya, 2017 yılı içerisinde eğitim alanında Özel İdare ödenekli 9, Bakanlık ödenekli 53 ve hayırsever katkılı 11 adet olmak üzere toplamda 73 yeni okul yapımı projesi bulunduğunu belirtti.Okullarda yapılan bakım onarım çalışmaları hakkında da bilgi veren Yaya, şimdiye kadar 189 okulda bakım onarım projesinin olduğunu ve yine ayrıca 13 adet de depreme karşı kuvvetlendirme projesi olduğunu ifade etti.

Yaya ayrıca Sivas merkez köylerde yapımına başlanan 58 adet halı saha hakkında da bilgi vererek şuana kadar toplamda 58 adet halı sahanın 57’sinin ihale iş ve işlemlerinin tamamlandığını yalnızca 1 âdetinin ihale sürecinde olduğunu söyledi. 2017 yılı il yapım programı dâhilinde toplam da 42 projenin olduğunu söyleyen Yaya, bunlardan 8 âdetinin proje aşamasında olduğunu 5’inin ihale ve sözleşme aşamasında 29 âdetinin ise hali hazırda devam ettiğini belirtti.

Sağlık alanında yapılan çalışmalara da değinen Yaya, 2017 yılı içerisinde Sivas merkez ve ilçelerde toplam 16 adet proje olduğunu ve bunlardan 7 âdetinin tamamlandığını, 5 âdetinin devam ettiğini ve 4 tanesinin de ihale ve sözleşme aşamasında olduğunu ifade etti.Su ve Kanal Hizmetleri Müdürümüz Sami Dağ ise 2017 yılında çok sayıda projeyi hayata geçirdiklerini belirterek kırsalda yapımı tamamlanmış ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi. Dağ, köylerimizde vatandaşlarımızın sağlıklı içme suyu kullanılmasını sağlamak amacıyla şimdiye kadar 193 köyde su analizi yaptıklarını, ayrıca 108 merkez ilçe köylerinde bulunan ünitelere klorlama cihazı monte ettiklerini söyledi.

Köylerimizin su problemini çözmek ve su israfını önlemek için büyük önem taşıyan su sayaçları montaj işlemlerinde 2016 yılı süresince yoğun bir şekilde çalışma yaptıklarını söyleyen Dağ, “2017 yılı içerisinde 124 köyde su sayacı montaj işlemi tamamlandı. Bu sayede adil su kullanımının ve su tasarrufunun sağlandığı bu uygulama ile köylerimizde ki su sorununu da çözmüş olduk.” dedi.

Diğer yandan kanalizasyon çalışmalarına da ağırlık verdiklerini ifade eden Su ve Kanal Hizmetleri Müdürümüz Sami Dağ, 145 adet vidanjör çalışması yaptıklarını ve 46 köyde de tesis bakım onarım çalışması yapıldığını söyledi.Toplantıda konuşan Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, “İdaremiz, Sivas’ın kırsalına hâkim ve ciddi anlamda hizmet üreten bir kurumdur. Geniş bir coğrafyada hizmet vermek, teknik ve idari anlamda profesyonel olmamızı gerektiriyor. İdaremiz, bütçe imkânları doğrultusunda ve ihtiyaçları da göz önünde bulundurarak her yıl daha fazla yatırım yapmayı hedeflemektedir” dedi.

Sivas İl Özel İdaresinin, görev ve sorumluluk bilinci içerisinde hareket ettiğini ve hizmetlerin, ilimizin her yerine zamanında götürülmesi için gayret gösterdiklerini belirten Kaya, "Sivas İl Özel İdaresi yapmış olduğu hizmetlerle her geçen yıl beklentileri yükseltmeye devam ediyor. Bunun bilincinde olarak var gücümüzle ilimize hizmet etmeyi sürdüreceğiz. İdaremizin yaptığı ve yapacak olduğu projelerde bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayarak destek olan başta Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’a, Milletvekillerimize ve Sivas Valimiz Sayın Davut Gül’e hem şahsım adına hem de siz değerli mesai arkadaşlarım adıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.


Sayfa Başı