Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Özel İdare Var Gücüyle Sahada
Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere köy ziyaretlerinde bulunan Milletvekilimiz Mehmet Habib Soluk’a eşlik etti.İdaremizin köylerde yapımı tamamlanan ve devam eden çalışmaları yerinde incelendi. Altyapı, kanalizasyon, asfalt ve parke çalışmalarını hakkında Genel Sekreterimizden bilgi alan Milletvekilimiz Mehmet Habib Soluk, vatandaşlarla da sohbet ederek sorunlarını ve taleplerini yerinde dinledi.

 

Köy ziyaretlerinde vatandaşlarla buluşmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Sivas Milletvekilimiz Mehmet Habib Soluk, “Ziyaret ettiğimiz köylerde ki eksikleri Genel Sekreterimizle beraber değerlendirdik. Sivas’ımızın 8 bin 400 kilometrenin üzerinde köy yol ağı var. Çok geniş bir coğrafya ancak Özel İdare var gücüyle hizmet etmeye gayret gösteriyor. Potansiyelini, deneyimli personelleri ile sahaya yansıtmaya çalışıyor. Bunun yanı sıra 1 milyon m² de parke taşını köylerimize döşemeyi planlıyoruz. İnanıyorum ki muhtarlarımızın talepleri, imkânlar ölçüsünde en kısa sürede tamamlanacaktır.” şeklinde konuştu.Köylerimize yapılan hizmetlerin gün geçtikçe artarak devam ettiğini belirten Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya ise, “İdaremizce yürüttüğümüz çalışmaları incelemek üzere köylere olan ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Muhtarlarımızın da talepleri ile köylerimizde daha neler yapılması gerekiyorsa onları da gerçekleştirmeye gayret edeceğiz. İdaremiz, şehir merkezinde vatandaşlara sunulan hizmetlerin aynısını, köylerimize de taşımayı hedefliyor. Misafirperverliğinizden dolayı muhtarlarımız başta olmak üzere hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

      

Köy muhtarları ile vatandaşlar da Sivas İl Özel İdaresinin köylerine yaptığı hizmetlerden dolayı başta Sivas Valimiz Davut Gül’e, milletvekillerimize, Sivas İl Özel İdaresine, Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya’ya ve İl Genel Meclis Başkanımız Sedat Özat’a ile il genel meclisi üyelerine teşekkür ettiler. 

Sayfa Başı