Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

 


Haberler

 


Karla Mücadele Toplantısı Yapıldı
2017-2018 kış dönemi ‘Karla Mücadele Toplantısı’ Valimiz Davut Gül başkanlığında yapıldı.

İl Genel Meclisi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya; Valimiz Gül'ün yanı sıra, Belediye Başkanı Sami Aydın, Vali Yardımcıları Yeliz Yıldızhan, Zihni Yıldızhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekilimiz Mevlüt Soysal, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, Karayolları Bölge Müdürü Aydoğan Aslan, İl Afad Müdürü Nazif Ekinci, İl Meteoroloji Müdürü Haydar Bacanlı, kaymakamlar ile diğer ilgililer katıldı.İlimiz sınırları içerisinde karla mücadele kapsamında yapılacak olan çalışmalarda alınacak tedbirleri görüşmek, değerlendirmelerde bulunmak ve ilgili birimler arasında koordinasyonu sağlamak amacıyla bir araya geldiklerini vurgulayan Valimiz Gül, karla mücadelenin ilimizde kolay olmadığını söyledi.

İl merkezi, ilçe ve köy yolları ile ilimizde toplam 12 bin 500 kilometre yol ağının bulunduğunu söyleyen Gül, "Yağan bu karı birkaç saatte ortadan kaldıramayacağımızı bilmek lazım. Burada belli önceliklerin olması gerekiyor. Nedir bu öncelikler; doğum var mı, hasta var mı, bir kaza, bela, afet meselesi var mı, okul servislerinin gidip geldiği yerler mi? Buralar önceliğimiz. Tecrübemiz ve iş makinelerimiz var. Çalışanlarımız gece gündüz demeden elinden gelen her şeyi yapıyor." dedi.

 

Bu akşam ilimizde kar yağışının beklendiğini ve yaklaşık bir gün süreceğini söyleyen Gül, köy yollarının en kısa sürede açılması gerektiğini belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ilimizde ayın 10'unda toplu açılış programı var. Biz istiyoruz ki; Sivas'ın her köşesindeki vatandaşımız buna ulaşabilsin. Yolları iyi açacağız ki; toplu açılışa gelmek isteyen vatandaşlarımız devletimizin, milletimizin birliğini temsil eden Sayın Cumhurbaşkanımızın o coşkusuna katılmış olsunlar." diye konuştu.

Kar yağdığında doğadaki hayvanların yiyecek sıkıntısı yaşadığına da dikkat çeken Gül, vatandaşları doğaya yem bırakmaya davet etti.İdaremizin kırsaldaki hazırlıklarını tamamladığını ifade eden Genel Sekreter Vekilimiz Mevlüt Soysal ise, “32 greyder, 19 yükleyici, 10 dozer, 9 kar bıçaklı kamyon, 29 servis kamyonu olmak üzere toplam 99 araçla hazırız. Bunun yanı sıra yardımcı araç olarak 2 treyler, 2 kasalı kamyon, 1 akaryakıt aracı ve 10 servis aracıyla birlikte 114 aracımız da hazırda beklemektedir. 212 personelimiz bu çalışmalarda görev alacak.” şeklinde konuştu. Asılsız ihbarlar konusunda çok sıkıntı yaşandığını ifade eden Soysal, vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Programda söz alan diğer il müdürleri de kış döneminde kendi alanlarıyla ilgili katılımcılara bilgi verdi.
Sayfa Başı