Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

 


Haberler

 


‘Lütfi Abay Ortaokulu’ Düzenlenen Törenle Açıldı
Sivas İl Özel İdaresi 2017 Yılı Yatırım Programı kapsamında yapımına başlanan ve hayırsever iş adamı Lütfi Abay'ın destekleri ile yapımı tamamlanarak kısa süre önce hizmete giren 24 derslikli okulun açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğümüzün yürüttüğü çalışmalarla yapımı tamamlanan ve iş adamının isminin verildiği Lütfi Abay Ortaokulu'nun açılışına; Valimiz Davut Gül, iş adamı Lütfi Abay ve ailesi, Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, Vali Yardımcıları Yeliz Yıldızhan ve Zihni Yıldızhan, Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ve çok sayıda davetli katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından Kazım Karabekir Paşa Ortaokulu halk oyunları ekibi sahne aldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilimizde önümüzdeki yıl tekli eğitime geçileceğini ifade ederek, ilimizde çok önemli eğitim yatırımlarının yapıldığını söyledi. Son bir buçuk yılda eğitim yatırımlarının 30 milyon liradan 500 milyon liraya çıktığını dile getiren Altınsoy, "Son iki yılda eğitim yatırımları 30 kat daha arttı. Bu yatırımlarının ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.Hayırsever işadamı Lütfi Abay ise, “Bu güzel günde sizlerin arasında olmaktan çok mutluyum” diyerek başladığı konuşmasında, "Abay ailesi olarak farklı yerlerde eğitime desteklerimiz oldu. Bundan sonra da devam edecek. Sivas'a çok güzel hizmetler kazandırıldığını görüyoruz. Milli Eğitim Bakanımızın Sivaslı olması bizim için bir avantaj. Okulumuz hizmete girdi ancak bu okulun bir ruha ihtiyacı var. Okula ruh verecek de değerli öğretmenlerimizdir. İnanıyorum ki okulumuzda vatanını ve milletini seven öğrenciler yetişecek." diye konuştu.  Belediye Başkanı Sami Aydın ise, ilimizde hayırseverler tarafından eğitime desteklerin devam ettiğini dile getirerek, "Sivaslılar adına Abay ailesine teşekkür ederim. Hayır yapmak, bir nasip işidir." ifadesini kullandı.Valimiz Davut Gül ise, hayırsever Lütfi Abay ve ailesine verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, "Okulumuzun açılışında bizleri yalnız bırakmadınız. Size ve ailenize minnettarız. Bir insanın başına gelebilecek en güzel şey hayır yapabilme imkânıdır" dedi. Gül, Türkiye'nin geliştiğini ve her alanda önemli hizmetler gerçekleştirildiğini ifade ederek, "İlimizin en büyük sermayesi beşeri sermaye bu çok önemli. Diğer yandan içimizden birisi olan Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz'da Sivas için yoğun çaba gösteriyor. Eğitim yatırımlarına bakıldığında ilimiz 519 milyon lira yatırım yapılacak bir şehir haline geldi. Bu yıl 17 adet spor salonu yapılacak. Geçen yıl 61 adet halı saha yapılmıştı. Yine bu yıl şehir merkezine 10 adet halı saha kazandırılacak." diye konuştu. 
Konuşmaların ardından Lütfi Abay Ortaokulunun açılışı gerçekleştirildi. İl protokolü ve Abay ailesi okulu gezerek öğrenciler ile sohbet etti. Açılış töreninin anısına okul önünde toplu fotoğraf çekildi.
Sayfa Başı