Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Köylerimize İçme Suyu Müjdesi!
Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, kırsalda yaşayan vatandaşlarımızla iftar sofralarında buluşmaya devam ediyor. Bu kapsamda Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, Sivas Merkeze bağlı Doğanca köyünde düzenlenen iftar programlarına katıldı.İftar programına Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya’nın yanı sıra, Genel Sekreter Yardımcımız Mevlüt Soysal, İdaremizin birim müdürleri, il genel meclisi üyeleri, çevre köydeki muhtarlar ve köyde yaşayanlar vatandaşlar katıldı.

İftar programına katılanlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Doğanca köy muhtarı Eyyüp Yılmaz, “Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmak isteyenlere fırsat vermesin. İslam âleminin Ramazan bayramını tebrik ediyorum.” dedi.Su müjdesiyle birlikte adeta çifte bayram yaşayacaklarını ifade eden Hasbey köy muhtarı İdris Aydın, “Köyümüze yapılan hizmetlerden dolayı başta Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz’a, Valimiz Sayın Davut Gül’e, Genel Sekreterimiz Sayın Mehmet Nebi Kaya’ya ve emeği geçen herkese köyde yaşayan vatandaşlarımız adına çok teşekkür ediyorum.” cümleleri kullandı.Acıpınar köy muhtarı Yunus Solak ise, yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, uzun yıllardır bekledikleri sorunun çözülmesiyle birlikte mutluluk yaşadıklarını ifade etti.

Köyde yaşayan vatandaşlarımızla iftar sofrasında buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya: “Bizler cennet vatanımızın payidar kalması ve tüm mazlumlara, dindaşlarımıza, soydaşlarımıza kol kanat germesi için, ne kadar dua etsek, ne kadar çalışsak azdır. Birliğimiz, beraberliğimiz daim olsun” dedi.‘Sivas İl Özel İdaresi’ olarak köylerin alt yapısını güçlendirmek için çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Genel Sekreterimiz, “Doğanca, Acıpınar ve Hasbey köylerimizin artık kangren olmuş bir su problemi vardı. Zaman içerisinde su kaynaklarının yok olmasıyla birlikte köylerimiz su sorunu yaşıyordu. Devletimizin bizlere sunmuş olduğu imkânlar ile bu sene bu problemin çözeceğiz. Bu doğrultuda ilk ihalemizi gerçekleştirdik. Bu su probleminin çözüleceğinin müjdesini verebiliriz. KÖYDES projeleri kapsamında 2005 yılından beri köylerimizin ihtiyaçlarını gideriyoruz. Sivas’ımız her yıl artarak giden bir şekilde KÖYDES’ten desteğini alıyor” ifadelerini kullandı.Bir damla suyu dahi israf etmemek gerektiğine vurgu yapan Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, “Bizlerin çalışmalarını himaye eden Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’a, çalışmalarımıza önderlik eden Valimiz Sayın Davut Gül’e, milletvekillerimize, il genel meclisi üyelerimize ve çalışmaları yürütecek olan tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ramazan bayramınızı tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Su ve Kanal Hizmetleri Müdürümüz Sami Dağ, bölgede yürütülecek olan su çalışmaları hakkında bilgi sundu. 
Sayfa Başı