Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


“Herkes İşini Olabildiğince Hızlı ve Düzgün Yapmalı”
İl Koordinasyon Kurulu 2018 yılı 3. toplantısı Valimiz Davut Gül başkanlığında yapıldı. Kamu, kurum ve kuruluşlarının çalışmalarının masaya yatırıldığı toplantı, İdaremizin İl Genel Meclisi Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Valimiz Gül, il genelinde son 15 yılda 30 milyar TL değerinde yatırım yapıldığını ifade etti. “Sivas her şeyin en iyisine layık” diyen Valimiz Gül, kurum müdürlerine de bazı tavsiyelerde bulundu.Bürokrasi kırtasiyeciliğinin ortadan kaldırılması gerektiğini dile getiren Gül, “Herkes işini olabildiğince hızlı ve düzgün yapmalı” diye konuştu. Eğitim, kültür ve altyapı gibi birçok konuya da değinen Valimiz Gül, 2. Organize Sanayi Bölgesinin altyapı ihalesinin tamamlandığını, söz konusu proje için de Bakanlar Kurulu tarafından acil olarak kamulaştırma kararı verildiğini söyledi.

Lojistik köy projesinin de 2 Ağustos’ta ihalesinin yapılacağına dikkat çeken Gül, diğer yandan Bakanlar Kurulu kararı ile ilimize Bilim Teknoloji Üniversitesi kurulması için karar verildiğini söyledi.  Gül, “Üç önemli projeden bahsediyoruz. 2. OSB, lojistik köy ve üniversite. Bu yatırımların ilimize kazandırılmasında emeği geçen milletvekillerimize, bürokratlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.Sağlık Hizmetleri

Sağlık alanında yapılan yatırımlara da değinen Gül, Numune Hastanesi’nin yanına ek bir hastane yapılması için çalışmalara başlandığını söyledi. Merkez başta olmak üzere ilçelerde de yeni hastaneler yapıldığını aktaran Gül, “Mevcut Numune hastanemize ilave olarak yaptığımız hastanemiz tamamlandığında yatak kapasitesi daha da artmış olacak. Diğer yandan üniversitemiz içerisinde yapımı devam eden 230 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanemiz var. Şuanda yüzde 80 seviyelerinde. Ayrıca mevcut üniversite hastanemizde bakım - onarımdan geçirilerek yenilenecek. Tüm sağlık hizmetleri düşünüldüğünde ilimiz nüfusunun iki katına hizmet verebilir duruma geleceğiz. Birde ilimize ambulans helikopter tahsis edilecek. Sonbahardan itibaren hem ilimize hem de bölgeye hizmet etmiş olacağız." dedi.Altyapı Hizmetleri

Valimiz Davut Gül, il genelinde devam eden karayolu çalışmalarından bahsederek,  Sivas - Malatya kara yolunda çalışmaların devam ettiğini, 2019 yılında da bölünmüş yolun tamamlanacağını söyledi.  Bu yolun tamamlanmasıyla 12 ilçeye bölünmüş yol ile ulaşılacağını belirten Gül, “Yollarımız çok güzel ama daha da güzel olacak. Bölünmüş yolu olmayan 4 ilçemiz var, Doğanşar, Altınyayla, Divriği ve Gürün. Bu ilçelerimizde de yol çalışmalarımız devam ediyor.” diye konuştu.  Gül, Sivas’ın 2019 yılında da hızlı trene kavuşacağını dile getirdi.Eğitim Yatırımları

İlimizde eğitim alanında yapılan hizmetlerin toplam tutarının 550 milyon TL olduğunu dile getiren Gül, ”Çok sayıda okul ve yurt yapıldı. Ayrıca köylerimize 61, merkeze de 10 adet halı saha yapıyoruz. Halı sahalarımız öğrencilerimizin ihtiyacını giderecek. Ayrıca ilimiz merkeze de olimpik yüzme havuzu inşaat çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor.” dedi.

Sivas’ta eğitim alanında bir çığır yaşadıklarını söyleyen Gül, ilimize 10 bin kişilik öğrenci yurdu yapıldığını, ülke genelinde Kredi Yurtlar Kurumunda devam eden yatak kapasitesinin 400 bin adet olduğuna dikkati çekti. Gül, “Öğrencilerimize sahip çıkıyoruz, bir taraftan da üniversitemizin altyapısına destek oluyoruz.” ifadelerini kullandı.Daha sonra konuşan Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya ise, “İlimiz genelinde şuana kadar toplam 14 km uzunluğunda BSK asfalt, 130 km bakım onarım ve 86 km sathi kaplama yol çalışmasını tamamladık. 402 km de II. kat asfalt iyileştirme faaliyetlerini yerine getirdik. Nüfusumuzun %80’i asfalt yoldan faydalanabiliyor” dedi. 

Eğitim yatırımları kapsamında 2018 yılında 64 adet projenin programa alındığını ifade eden Genel Sekreterimiz, “İlimiz toplamda 1001 adet yeni derslik kazanmış olacak. Bununla beraber 14 adet yurt yapımı gerçekleşecek. Tamamlandığında 2250 öğrencimiz, daha nezih ve modern ortamlarda kalma şansına erişecek. 27 adet spor salonu, 10 adet atölye de programımızda bulunuyor. Sivas, Milli Eğitim yatırımları kapsamında Türkiye’de parmakla gösterilen bir il konumunda bulunuyor” diye konuştu.Ulaş, Şarkışla ve Zara hükümet konaklarının tamamlanarak hizmete açıldığını ve diğer çalışmalarında tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Genel Sekreterimiz, “Suşehri hükümet konağında geçici kabul aşamasına gelindi. Bir ayın içerisinde hizmet verilmeye başlanacak. İlimizde ise Valilik ek binasında çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Yıldızeli’nde ise projelendirme safhası tamamlandı. Kangal da ise proje çalışmaları başlıyor” ifadelerini kullandı.Sivas İl Özel İdaresinin 2018 yılı iş sezonu boyunca var gücüyle sahada çalışmaya devam edeceğini söyleyen Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, “Bizlere liderlik eden Valimiz Sayın Davut Gül’e, her zaman destekçimiz olan milletvekillerimize, bütün kararlarıyla bizleri yalnız bırakmayan İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Sedat Özata ile meclis üyelerimize ve tüm protokol üyelerimize şükranlarımı sunuyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Toplantının devamında kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri söz alarak, çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler verdiler.
Sayfa Başı