Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


‘Sivas 7. Kitap Günleri’ Yoğun İlgiyle Başladı"4 Eylül Sivas Kongresi Kültür ve Sanat Etkinlikleri" kapsamında düzenlenen "Sivas 7. Kitap Günleri" başladı. 

Geleneksel hale getirilen ve 4 Eylül etkinlikleri kapsamında bu yıl İhramcızade İsmail Hakkı Toprak anısına, Şifaiye Medresesi yanında düzenlenen ‘Kitap Günleri’nin açılışında konuşan Valimiz Davut Gül, 7'ncisi gerçekleştirilen Sivas Kitap Günleri'nin kentin önemli etkinliklerinden biri olduğunu söyledi. ‘Kitap Günleri’nin, kent meydanının güzellikleriyle birlikte, tarihi eserlerin manevi geçmişiyle de bütünleşerek etkinliklere bir değer kattığına vurgu yapan Valimiz Davut Gül, "Türkiye zenginleşiyor ve bunun yanında Sivas da zenginleşiyor. Kentte daha önce 1 tane kültür merkezi varken bu sayı 6'ya yükseldi. Sivas, kültür ve eğitim şehri. Çok şükür ikinci üniversitemiz açıldı, inşallah zamanla rektörü atanıp, öğrenci almaya başlayacak." diye konuştu.Belediye Başkanı Sami Aydın da Sivaslıların önemli bir medeniyetin nesilleri olduğunu ifade etti. Sivas Kitap Günleri'nin okuma konusunda büyük önem taşıdığına değinen Sami Aydın, programın ilerleyen yıllarda da kesintisiz devam etmesi temennisinde bulundu.

 

Milli Savunma Üniversitesi Rektörü ve araştırmacı-yazar Prof. Dr. Erhan Afyoncu da Sivas’ta bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek; Türkiye'nin ekonomik anlamda zenginleştiğini, siyasi anlamda güçlendiğini, ülkenin kültürel olarak da zenginleştiğini aktardı. 

 

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ise programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmaların ardından ‘Sivas 7. Kitap Günleri’nin açılışı gerçekleştirildi. 

 

‘Sivas 7. Kitap Günleri’nin ilk gününde; Prof. Dr. Erhan Afyoncu ‘Osmanlı Padişahları’, Fatih Çıtlak ‘Rüyalar Âlemi’ ve Nurullah Genç ise ‘Sanat ve Hayat’ konularında söyleşiler gerçekleştirdi. Kitapseverler tarafından büyük ilgi gören söyleşilerin arından imza alanlarında uzun kuyruklar oluştu.  100 yayınevinin 90 stantta kitapseverlerle buluştuğu ‘Sivas 7. Kitap Günleri’, 9 Eylül'e kadar 10:00 ile 22:00 saatleri arasında açık kalacak. Ayrıca birbirinden değerli, seçkin yazarlar Buruciye Medresesi içerisinde söyleşilerine devam edecek.
 
Sayfa Başı