Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


7. Sivas Kitap Günleri Dolu Dolu Geçiyor


 

4 Eylül Sivas Kongresi'nin 99. yıldönümü kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, Sivas Valiliğimiz öncülüğünde, Sivas İl Özel İdaremiz ve Sivas Belediyesi koordinesinde bu yıl yedincisi düzenlenen Sivas Kitap Günleri dolu dolu geçiyor. Bu yıl İhramcızade İsmail Hakkı Toprak anısına düzenlenen etkinlikler, meydanda gerçekleştirilen açılışın ardından Ulu Cami avlusunda İhramcızade için yapılan dualar ile başladı. Sivas Tarihi Kent Meydanı’nda açılan kitap stantları ve Buruciye Medresesi'ndeki yazar, şair ve akademisyenlerin söyleşileri Sivaslılar tarafından büyük ilgi görüyor.

Kitap günleri kapsamında üç gündür şehrimizde bulunan yayınevleri, kitaplarını sergileyerek, kitapseverlerin yoğun taleplerine cevap veriyor. Her biri kendi alanında geniş okuyucu kitlesine sahip olan birçok yazar, şair ve akademisyen Buruciye Medresesi'nde yaptıkları söyleşilerin ardından kalabalık kitlelerle imza programı gerçekleştiriyor.

 

Söyleşiler ve İmza Programları Büyük İlgi Görüyor


7. Sivas Kitap Günleri programı, ilk olarak İsmail Hakkı Toprak’ın Merkez Ulu Camii’nde bulunan kabrinde yapılan dualar ile başladı. Açılış programının ardından gerçekleştirilen söyleşilerde Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu ‘Osmanlı Padişahları’, Fatih Çıtlak ‘Rüyalar Âlemi’ ve Nurullah Genç ise ‘Sanat ve Hayat’ konularında söyleşiler gerçekleştirdi.Etkinliklerin ikinci gününde ise; Saniye Bencik Kangal “Korkma, İyi Bir Annesin” ve Yavuz Bülent Bakiler “Var Olmamız, Yok Olmamız” konulu söyleşiler ile kitapseverlerle buluştu. Söyleşilerin ardından gerçekleşen imza programlarında kitapseverler uzun kuyruklar oluşturarak, yüzlerce kitap imzalattılar.Sivaslı Yazarlar Kültür Adamlarımızı Yâd Etti


Yoğun geçen söyleşilerin üçüncü günü ise; Süleyman Beledioğlu’nun “Aileler Çocukların Başarısına Nasıl Katkıda Bulunur ve Stres Yönetimi” söyleşisi ile başladı. Daha sonra ise Hüseyin Akkaya’nın panel yöneticiliğini yaptığı; “Kültür Adamlarımızı Yâd Ediyoruz” konulu söyleşi gerçekleştirildi. Sivaslı Yazarlarımız Kadir Pürlü, Haluk Çağdaş, İbrahim Yasak ve Nilay Yanalak Karasu; ‘Ali Şahin Canozan, Kadir Üredi, Āşık İsmeti ve Ali Kızıltuğ’u salonu dolduran seyircilere anlattı.Üçüncü günün son programında ise; panel yöneticiliği Prof. Dr. Recep Toparlı’nın yaptığı “Engellilerin Gönül Dünyasından İnciler” programı gerçekleştirildi. Selman Devecioğlu, Mustafa Epik, Muhammed Gökkaya ve Hayri Yılmaz’ın konuk olarak katıldığı söyleşi kitapseverler tarafından büyük ilgi gördü.Etkinlikler 9 Eylül’e Kadar Devam Edecek


Sivas 7. Kitap Günleri kapsamında, 6 Eylül Perşembe günü; Sıtkı Aslanhan, Sinan Yağmur, 7 Eylül Cuma günü; Turgay Güler, Hadi Özışık, Hakan Boyav ve Duygu Gürcan, 8 Eylül Cumartesi günü; Tufan Gündüz, Pelin Çift, Mehmet Akif Okur ve Miraç Çağrı Aktaş, 9 Eylül Pazar günü ise; Sevil Atasoy, Bahadır Yenişehirlioğlu, Gürer Gülsevin ve Yusuf Kaplan söyleşiler gerçekleştirecek.

 

Ayrıca kitapseverler, 9 Eylül tarihine kadar stantları 10.00 ile 22.00 saatleri arasında ziyaret edebilecek ve Buruciye Medresesi içerisinde gerçekleştirilecek olan söyleşilere katılabilecek.
Sayfa Başı