Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


SİVAS ELLERİNDE KİTAP OKUNUR


  

 4 Eylül Sivas Kongresi Kültür ve Sanat Etkinlikleri” kapsamında Valiliğimiz öncülüğünde, Sivas İl Özel İdaremiz ve Sivas Belediyesi koordinesinde düzenlenen ‘7. Sivas Kitap Günleri’nde görev alan personellerimiz, etkinlikleri başından sonuna kadar takip edip her türlü desteği sağlayan, Valimiz Davut Gül’ü, Belediye Başkanımız Sami Aydın’ı, Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya’yı ve Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız'ı  makamlarında ziyarette bulundu.                 Valimiz Davut Gül, emeği geçen herkese teşekkür ederek, “7. Sivas Kitap Günleri’nde toplamda 170 bin kitap satıldı. Etkinliğe 200’ün üzerinde yayınevi katıldı. Her yayınevi bir önceki seneden daha fazla kitap sattı. Yine geçmiş yıllarda olduğu gibi kitap kumbaramız vardı. Buraya yaklaşık olarak bin 500 civarında kitap bağışlandı. Bu kitapların yaklaşık 300 tanesi okullarda kullanabileceğimiz kitaplar. Bin 200 kitap ise geri dönüşüm ve buna benzer yerlerde kullanılabilecek kitaplar. Kullanılabilecek bu 300 kitap bir köy okulunun kütüphanesini zenginleştirebilecek durumda” dedi.

 

              Bu yıl geçmiş yıllarda olduğu gibi Sivas’ta yaşayan yazarlara, şairlere, fikir adamlarına yer verildiğini ifade eden Gül, “Sivas’ta yaşayan engellilere, Sivas ile ilgili sözü olan herkese söz vermeye çalıştık. Sivaslı olup herkesin tanıdığı Yavuz Bülent Bakiler, Yusuf Kaplan başta olmak üzere kendi hemşerilerimizi davet ettik. Zengin bir program oldu. 100. Yılda inşallah bu yakaladığımız çıtanın daha üzerine çıkarız.” diye konuştu.

               

 Belediye Başkanımız Sami Aydın “Bu yıl İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Hazretleri'nin aziz hatırasına atfedilen 7. Sivas Kitap Günleri'ni dolu dolu geçirdik. Birbirinden önemli yazarlar, şairler, fikir insanları ve akademisyenleri konuk ederek engin görüş ve düşüncelerinden faydalandık. 200 farklı yayınevinin açtığı stantlarda yüz binlerce kitap, okurlarla buluştu. Bu önemli etkinliğin gerçekleştirilmesinde büyük emeği olan Valiliğimiz, Belediyemiz, İl Özel İdaremiz ve Üniversitemiz başta olmak üzere fedakârca çalışan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz ”dedi.             Cumhuriyet Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız yapılan etkinliği değerlendirip katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, önümüzdeki yıl yapılacak çalışmaların neler olabileceği hakkında fikir alış verişi yaptı.

 

Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya bu yılki 7. Sivas Kitap Günleri'ne gösterilen ilgi ve katılımın üst düzeyde olmasından dolayı memnun olduğunu bu etkinliğin ilerleyen yıllarda daha nice günlere kavuşacağını, etkinliğin tarih ve kültür şehri olan Sivas’a anlam yüklediğini, Sivas’ın Kültür başkenti olduğunu etkinlik kapsamında katılan yayınevleri, satılan kitaplardan, katılan misafirlerin ve katılımcıların bunun yansıması olduğunu her yıl bir önceki yıldan daha dolu etkinlik yaşandığını dile getirerek, “Bu etkinlikte emeği geçen başta Sivas Valimiz Davut Gül olmak üzere Belediye Başkanımız Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız’a ve etkinliğini başından sonuna kadar emeği olan çalışma arkadaşlarımızın hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, önümüzdeki yılın 4 Eylül Sivas Kongresi’nin 100. Yıldönümü olması sebebiyle hazırlıklara şimdiden başlamamız gerekiyor.” dedi.

Ziyaretlerin sonunda, söyleşileri gerçekleştiren davetli yazarlarca imzalanan kitaplar etkinlik anısına takdim edildi.Sayfa Başı