Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

 


Haberler

 


SİVAS’IN HER KÖŞESİNE DAĞILMIŞ DURUMDAYIZ


Sivas İl Özel İdaresi, kırsalda yaşam standartlarının arttırılması amacına yönelik, köy yollarını iyileştirerek köylülerimize güvenli ulaşım imkânları sunuyor. Bu kapsamda, Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüzün, Merkez Güney köyü grup yolunda devam eden çalışmalarını yerinde inceledi.

 


Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya inceleme sonrasında yaptığı açıklamada; “Mevsim şartları ve bütçe imkânlarımız elverdi, bu yıl şehrimiz kırsalında çok yoğun bir mesai harcadık, mevsim uygun olduğunca da mesai harcamaya devam edeceğiz. Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüz, birçok ekibiyle Sivas’ın her köşesine dağılmış durumda. Geçen hafta başka bir çalışmasında idik bugün buradayız. Burada merkez Güney, Çongar, Karalar, Gazibey köylerimizin bağlantısını sağlayan grup yolumuzda bitümlü sıcak asfalt serim çalışmalarını ve yol uyarı levhaları montajını yürütülüyoruz. Bu çalışmalarımız her ne kadar 5 km ile kısıtlı olsa da devam edecek olan çalışmalarla beraber, bu güzergâhtaki bütün köylerimize ulaşım sağlayacak. Ayrıca Altınyayla ilçemize ulaşımı da kolaylaştırmış olacak. Toplamda 2.700 nüfusa hizmet edecek” dedi. 

Genel Sekreterimiz Kaya konuşmasının devamında; il genelinde 182 km de sathi kaplama çalışmasının yerine getirildiğini, 222 km 1. kat asfalt çalışmasının tamamlandığını ve 750 km’de 2. kat asfalt yenileme-iyileştirme çalışmalarının tamamlanmış durumda olduğunu vurgulayarak: “Bunlar imkânlarımız ölçüsünde ortaya konan çalışmalar. Yeterli mi?  yeterli değil. Çünkü Sivas, coğrafyası itibariyle çok fazla ve dağınık yerleşim yerine sahip. Tüm köylerimize ulaşmaya, hizmet götürmeye çalışıyoruz. Sivas İl Özel İdaresi önüne koymuş olduğu programında ötesinde her yıl yeni rekorlar gerçekleştiriyor.  Geçen sene 1 milyon 700 bin metrekare olan parke taşı döşeme hedefimizi bu sene 2 milyon olarak belirlemiştik. Bu rakama yaklaştık, taşlar büyük bir oranda nakledildi ve döşendi. Çok az miktarda döşenme işlemi kaldı, bu işlemlerde tamamlandığı zaman 2018 yılı içerisinde Sivas’ta 2 milyon metrekare kilit parke taşı da döşenmiş olacak. Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüzce, kırsalın bu denli kalkınmasında ortaya koydukları fedakârca gayret ve yoğun mesai için tüm personelimize, yatırımlarımıza sahip çıkan muhtarlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, hayırlı olsun diyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Güney Köyü Muhtarı Hasan Çiçek ise; “Yapılan çalışmanın takdire şayan olduğunu, bu çalışmada emeği olan devlet büyüklerimize ve Sivas İl Özel İdaresi ekiplerine teşekkür ediyorum.’’ dedi.


Sayfa Başı