Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

 


Haberler

 


Meclis, Ekim Ayı Toplantılarını Tamamladı


Sivas İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantıları sona erdi. Hafta boyunca devam eden toplantılar, meclis başkanı Sedat Özata, birinci başkan vekili Ferhat Ünsal ve ikinci başkan vekili Fikret Doğruyol başkanlığında gerçekleştirildi.

 

Beş gün süren oturumlarda birçok gündem maddesi, il genel meclisi üyeleri tarafından görüşüldü. Meclis divan kâtipleri tarafından Eylül ayı meclis karar özetlerinin okunmasıyla başlayan toplantılarda; meclis gündeminde yer alan konular tek tek görüşülerek karara bağlandı.

 

Ekim ayı oturumlarının 4. gününde Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, meclisi ziyaret ederek, il genel meclisine sunum yaptı ve İdaremizin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdi.Sivas İl Özel İdaresi olarak, kırsal alana dair bin 929 proje üretildiğine vurgu yapan Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, “Projelerin genel ağırlığını da Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüz nezdinde hayata geçiriyoruz. Sivas sahip olduğu saha itibariyle gerçekten büyük ve önemli bir il. Bu geniş sahada, bu kırsal alanda hizmet sunmak olabildiğince zor. Diğer illerle kıyas edildiği zaman hem faaliyeti yürüten İdare olarak hem karar mekanizması olarak hepimizin işi gerçekten zor. Çünkü ilimizin kırsala dair bütün olumsuzlukları bünyesinde barındırdığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Dağınık yerleşim yapısı, dağlık coğrafi yapı, mevsimsel geçişler arasındaki sıcaklık farkı ve nüfusun düşük yoğunluğu bizim kırsala hizmet sunmamızda önümüze çıkan engeller, yahut çalışmamızın verimini etkileyen nedenler ama buna rağmen büyük bir gönül rahatlığıyla ifade edebilirim ki, gerek karar alma mekanizmamız gerek Sayın Valimizin eşgüdüm ve koordinasyonu ile çalışmalar gerçekten büyük bir başarı ile yerine getiriliyor” açıklamasında bulundu.

Sivas İl Özel İdaresi olarak bin 350 projeyi tamamladıklarını dile getiren Genel Sekreterimiz Kaya, “Yüzde 71 oranında iş bitirme oranını yakaladık. Tabii ki önümüzdeki süreçte bu rakamı daha da yukarı çekeceğiz” ifadelerini kullandı.İl özel idaresi´nin Kasım ayında belirlenecek olan 2019 yılı yatırım programına da değinen Genel Sekreterimiz, devletimiz tarafından alınan tasarruf tedbirlerinin kurumlarının yatırımlarına yol haritası olacağını belirtti. Hazine ve Maliye Bakanlığımız açıkladığı Yeni Ekonomi Programı´nı (YEP) anımsatan Kaya, “Makro ekonomik dengelerde gerçekleştirilecek bir tasarruf, bizim içinde önemli. Hükümetimizin aldığı bu ekonomik kararlara kurum olarak bizlerde katkı sunmalıyız. Gerçekten özellikle son dönemde çok yoğun bir şekilde mesai harcadık. Önemli işleri yerine getirdik. Bu tempomuzu devam ettirmek için bir maliyet söz konusu. O nedenle 2019 yılı programı yapılırken özellikle her zamanki yaptığımız gibi gerçekçi, tutarlı bir program yapalım." açıklamalarında bulundu. Ekim ayı gündeminde yer alan; Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna, Çevre ve Sağlık Komisyonuna, Gençlik ve Spor Komisyonuna, Tarım ve Orman Komisyonuna, Sanayi, Ticaret ve Turizm Komisyonuna ve Plan ve Bütçe Komisyonun ile Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havale edilen konuları görüşerek karara bağladı.

Ekim ayı meclis toplantıları, meclis üyelerinin dilek ve temennileri ile sona erdi.       Sayfa Başı