Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


“Altınyayla’da Yürütülen Hizmetler, Hedefine Ulaştı”
Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, Altınyayla ilçe merkezi ve köylerinde bir takım gezi ve incelemelerde bulundu.

İncelemeler sırasında Genel Sekreterimize, Altınyayla İlçe Kaymakamı Halil Dalak, Altınyayla İl Genel Meclisi Üyesi Şerafettin Çoban, İlçe Özel İdare Müdürümüz Yaşar Bıyık ve ilgili teknik personeller de eşlik etti.

İlk olarak, Altınyayla İlçe Kaymakamlığını ziyaret eden Genel Sekreterimiz; İlçe Kaymakamı Halil Dalak ve ilgili ilçe müdürleri ile İdaremizin Altınyayla’da yürüttüğü çalışmalara dair toplantı gerçekleştirdi. Genel Sekreterimiz daha sonra, Altınyayla Belediyesi’nde İlçe Belediye Başkanı Necmettin Mermer’e ziyarette bulundu.

Altınyayla ilçe merkezine İdaremiz tarafından kazandırılan ‘Altınyayla İmam Hatip Orta Okulu’nda incelemelerde bulunan Genel Sekreterimiz, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve diğer yetkililerden okulda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ardından Altınyayla’ya bağlı; Kızılhüyük ve Taşlıhüyük köylerini ziyaret ederek, kırsalda yaşayan vatandaşlarımız ile bir araya gelen Genel Sekreterimiz; 2018 yılı yatırım programı kapsamında Altınyayla’ya kazandırılan hizmetleri yerinde inceledi. Ziyaretler sırasında köy okullarına da misafir olan Genel Sekreterimiz, öğrenciler ve öğretmenler ile buluştu.

Altınyayla İlçe Kaymakamı Halil Dalak, Genel Sekreterimizin Altınyayla ilçe ziyaretinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Köylerimizi, okullarımızı gezdik. Yapılan hizmetleri yerinde inceledik. Köylerde bizlere eşlik eden muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Allah, güzel hizmetler yapmayı nasip eylesin.” dedi.

Altınyayla ilçesine, ilçe kaymakamına hayırlı olsun ziyaretinde bulunma maksadıyla geldiklerini ve bu vesileyle ilçenin birçok yerinde inceleme fırsatı bulduklarını dile getiren Genel Sekreterimiz, “Sivas İl Özel İdaresi olarak, Altınyayla’ya kazandırılan hizmetleri yerinde inceledik. İlçede yürütülen bütün hizmetlerin hedefine ulaştığını gördük. Hiçbir eksiklik söz konusu değil” ifadelerini kullandı.“Çocuklarımızın Ayağı Çamura Değmeyecek”

Köylerde icra edilen parke taşı çalışmalarının ne kadar isabetli olduğuna vurgu yapan Genel Sekreterimiz, “Şiddetli bir şekilde yağan yağmurun ardından, köy konağından okula doğru yürüdük ve pırıl pırıl bir şekilde okulumuza ulaştık. Çocuklarımızın ayağı çamura değmeyecek. Köylerimizde alt yapı çalışmalarının tamamlandığını ve problemlerin ortadan kalktığına şahit olduk. Bu hizmetlerin ilçelerimize ve köylerimize ulaşması aşamasında, çalışmalarımızı himaye eden Valimiz Sayın Davut Gül’e, desteklerinden dolayı milletvekillerimize, ilçe kaymakamlarımıza, çalışmaları takip eden il genel meclisi üyelerimize, ilçe müdürlerimize ve muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.Altınyayla İlçe Genel Meclisi Üyesi Şerafettin Çoban ise, “Genel Sekreterimiz ile beraber köylerde vatandaşlarımız ile bir araya geldik. İlçemizde yürütülen çalışmaları yerinde gördük. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. Kızılhüyük ve Taşlıhüyük köyü muhtarları da ziyaretlerden büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, kırsalda yaşayan vatandaşlarımız adına teşekkürlerini ilettiler.Son olarak, Sivas İl Özel İdaresi Altınyayla Bakım Evini ziyaret eden Genel Sekreterimiz, İlçe Özel İdare Müdürümüz Yaşar Bıyık ve İdaremiz çalışanlarıyla bir araya geldi ve bir süre sohbet etti. 

       


Sayfa Başı