Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Sivas, İlk ‘Özel Eğitim Meslek Lisesi’ne Kavuştu!
Milli Eğitim Bakanlığı ödeneklerini ve kendi kaynaklarını en verimli şekilde kullanan İdaremiz, ilimiz genelinde eğitim yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu kapsamda; Sivas’ta ilk Özel Eğitim Meslek Lisesi olan Şehit Halil Kantarcı Özel Eğitim Meslek Lisesi hizmete açıldı.15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit düşen Halil Kantarcı’nın adının verildiği Özel Eğitim ve Meslek Lisesi’nin açılış törenine; TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekilimiz İsmet Yılmaz, Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Şehidimiz Halil Kantarcı’nın babası, ilimiz protokolü, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.Şeyh Şamil Mahallesi’ndeki okulun açılışında konuşan Şehit Halil Kantarcı’nın babası Ali Kantarcı, okula oğlunun isminin verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Beni gururlandırdınız. Hepinizden Allah razı olsun. Biz şehit aileleri olarak muhakkak ki yaralı birileriyiz. Fakat bu tür etkinlikler böyle kutsal mekânlarda isimlerin yaşatılması bizleri gururlandırıyor. Allah hepinizden razı olsun. Bizleri hiçbir zaman için yalnız bırakmadınız. Hiçbir zaman kapılarınızı bizlere kapatmadınız. Her zaman için bizlere yardımcı oldunuz. Bizleri teselli ettiniz. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Fazla konuşamayacağım çünkü ister istemez biraz doluyum. Burada bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize huzurlu yaşam diliyorum. Sizlere de teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.” dedi.

 

Açılışta konuşan Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, Sivas’ta eğitim alanında büyük yatırımlar gerçekleştirildiğini ifade ederek, “Okulumuza Şehit Halil Kantarcı isminin verilmesi, burada okuyacak öğrencilerin milli manevi bir şuurla yetişmesini sağlayacaktır. Bu vesile ile gözünü kırpmadan vatanı, bayrağı ve namusu uğruna şehit olan Şehidimiz Halil Kantarcı olmak üzere tüm aziz şehitlerimize, rahmet af ve marifet diliyorum. Aynı milletin bir ferdi olmaktan büyük bir gurur duyuyorum” dedi.Bir şehrin gelişmişlik seviyesini gösteren en büyük göstergelerden birisinin o şehirde, o beldede engelli vatandaşlara gösterilen hizmetin kalitesi olduğuna vurgu yapan Genel Sekreterimiz, “Sivas bu bağlamda bugün çok büyük bir sınıf atlamıştır. Çünkü sadece bu okulumuz değil, görme engelliler okulumuz ile spor salonumuzun inşaatı da devam ediyor. Okulumuzun inşaatının %45’i, spor salonumuzun inşaatının %20’si tamamlanmıştır. Sivas’ımızın gelişmişlik seviyesinin daha da arttığının açık seçik göstergesidir. Bunlar hiçbir zaman maliyetle ölçülemeyecektir.  Bu vesile ile okulumuzun hayırlara vesile olmasını buradan bilinçli nesiller yetişmesini temenni ediyor, bu çalışmaların gerçekleştirilmesinde bizlere her daim yol açan bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan ve her zaman arkamızda bir güç olarak gördüğümüz Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum.’’ diye konuştu.

 

En büyük sermayemizin beşeri sermaye olduğuna vurgu yapan Milli Savunma Komisyonu Başkanımız İsmet Yılmaz, “2002’den bugüne kadar gerek bedensel, gerek zihinsel, gerek görme, gerek işitme engelli öğrencilerimize özel eğitim meslek okullarında ve özel eğitim meslek liselerinde meslek eğitimi sunmaktayız. Özel eğitim veren kurumların sayısı ve kurumlarda verilen eğitimin kalitesini gün geçtikçe artıyor. Türkiye’de en büyük yatırımı özel eğitime yaptık. Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin öğrenim gördüğü kurum sayısı 2002’de 578 iken bugün 1630 sayısına ulaştı. 80 yılda yapılan okulların 2 katı bu dönemde yapıldı. Türkiye’de 298 bin 465 öğrencimiz özel eğitim sınıflarında kendi akranları ile birlikte eğitim almaktadır” dedi.

 

Türkiye’nin bugün düne kıyasla her alanda çok daha iyi noktada olduğunu söyleyen Milletvekilimiz İsmet Yılmaz, “Daha kaliteli bir eğitimle Türkiye’nin yarını da bugünden daha iyi olacaktır. Niyetimiz halis, hedefimiz mutlu huzurlu bir Türkiye’dir. Şehit Halil Kantarcı kardeşimizin mekânı cennet olsun. Okulumuzda Şehidimizin ismini yaşatacağız. Okulun yapımında emeği geçen herkesi tebrik ediyor, okulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum.” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Milli Savunma Komisyonu Başkanımız İsmet Yılmaz, Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya ve beraberindekiler, kurdele kesiminin ardından okulu gezdi ve öğrenciler ile bir araya geldi.Sayfa Başı