Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Hayırseverlerin Eğitime Katkısı Devam Ediyor
Sivas İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğümüz tarafından projelendirilerek hayırsever Hale Kütükde ve Harun Kütükde’nin katkılarıyla inşa edilen Hale & Harun Kütükde İlkokulu’nun açılışı gerçekleştirildi.Açılış törenine; TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekilimiz İsmet Yılmaz, Vali Vekili Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın,  il protokolü, veli ve öğrenciler katıldı.

 

Açılış programında konuşan ve sözlerine hayırseverlere teşekkür ederek başlayan Vali Vekili Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, “İnsanımızın bir vasfı vardır, hayırda yarışırlar, hayırda koşarlar. Okulumuzun yapımına katkıda bulanan hayırseverleri, hayırda koşanlar olarak vasıflandırmış olsak, yanlış yapmamış oluruz. Bu güzel eser inşa edilirken, İdaremizin Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü ekibinin özverili çalışma yürüttüğünü söyleyebiliriz. Ne kadar özenli seçim yaparak, binanın projelendirilmesini üstlendiğini, güzel bir eser ortaya çıkardıklarını görüyoruz. Bu okulumuz örnek bir çalışma oldu. Bundan sonraki yapılacak okullara örnek bir yapı olarak göstereceğiz. İlimizde hayırseverler tarafından 8 adet okulun yapımı gerçekleştiriliyor” dedi.

 

2017-2018 yılları içerisinde yapılan işlerin toplamda okul, meslek lisesi, spor salonu, yurt inşaatı, hizmet binası tarzında 111 adet iş olduğunu ve bu işlerin toplamda 640 milyon lira bütçesinin olduğunu dile getiren Genel Sekreterimiz, “Bu hizmet imkânını sağlayan Milli Savunma Komisyonu Başkanımız İsmet Yılmaz’a, bizlere liderlik eden Valimiz Davut Gül’e, hayırseverlerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çocukların en iyi eğitim alması için ‘Sivas İl Özel İdaresi’ olarak çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

 

Hale & Harun Kütükde İlkokulu’nun Sivas’a hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Milli Savunma Komisyonu Başkanımız İsmet Yılmaz ise, “İlkokulun yapılmasında emeği geçen hayırseverlerimize, Sivas İl Özel İdaresine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bir insanın içinden çıktığı topluma yapabileceği en büyük katkı, okul yapmaktır. İlimize, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı uğurlu olsun. Allah utandırmasın.” ifadelerini kullandı.


Sayfa Başı