Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

 


Haberler

 


Valimiz Salih Ayhan’dan Öğrencilere Müjde


 

Valimiz Salih Ayhan, tek seferde yapılan ve Türkiye'nin en büyük yurt projesi olan 10 bin kişilik Sivas Merkez Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu'nda incelemelerde bulundu.İncelemelerde Valimiz Salih Ayhan’a, Genel Sekreter Vekilimiz Alpaslan Ceyhan, Sivas KYK İl Müdürü Erdoğan Tunç ile Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürümüz Göksel Yerlikaya ile teknik personeller de eşlik etti.

Yurtta ilk olarak; yurt bloklarının bir kısmını, öğrenci odalarını, yemekhaneyi ve çevre düzenlemelerini inceleyen Valimiz Ayhan, yetkililerden bilgi aldı.İncelemenin ardından açıklamada bulunan Valimiz Ayhan, güzel bir eserin ortaya çıktığını belirterek, "Beni en çok sevindiren şey ise; Sivas İl Özel İdaresi'nin plan proje ve inşaat gücü anlamında teknik kapasitesinin böylesi devasa bir projeyi yürütebilecek konuma gelmesi. 5 yıl önceki kapasite ile mevcut kapasitesini kıyasladığımız zaman olağan üstü bir yere gelmiş. Bu anlamda, attığımız tohumların filizlendiğini, kocaman bir gövde halini aldığını görmek mutluluk verici. Bundan dolayı da İl Özel İdaresi'ne ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

 

10 bin kişilik yurdun Sivas'ta öğrenim gören üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyacını çözeceğini kaydeden Ayhan, "Sivas'a, Cumhuriyet Üniversitesi'ne ve gençlere hayırlı olsun. 19 Kasım Pazartesi gününden itibaren arkadaşlarımız burada öğrencileri misafir etmeye başlayacak. Projenin KYK'ya devir süreci devam ediyor. Şu an belirli bir mesafe kat edildi. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.


Sayfa Başı