Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

 


Haberler

 


Kırsalda Biz Varız, Her Daim Hazırız 

Sivas İl Özel İdaresi, ilimiz kırsalındaki yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla yürüttüğü hizmetlere hız kesmeden devam ediyor.Yürütülen çalışmaları yerinde incelemek amacıyla Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya; Ulaş ilçesine bağlı Baharözü, Ekincioğlu ve Karaşar köylerine ziyaretlerde bulundu.Köy ziyaretlerinde Genel Sekreterimize, Ulaş Kaymakam Vekili Halil Dalak, Ulaş İlçe Özel İdare Müdiresi Fadime Ceylan, köy muhtarları ve ilgili personeller de eşlik etti.İlk olarak Baharözü köyünde kilitli parke taşı çalışmalarını inceleyen Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, köy muhtarı Bekir Ersoy ve köyde yaşayan vatandaşlar ile bir araya geldi.

 

 Yapalı köyünde yürütülen menfez çalışması da yerinde incelendi. Daha sonra Genel Sekreterimiz ve beraberindekiler, Ekincioğlu köyünde yapımı devam eden ve bölgede tarımsal sulama amacıyla kullanılacak olan sulama havuzunu inceledi. Yürütülen çalışmalar hakkında Ulaş ilçe Özel İdaresi Müdiresi Fadime Ceylan ve Köy Muhtarı Rafet Coşkun bilgi verdi.

 

Genel Sekreterimiz son olarak Karaşar köyünde tamamlanmış olan kilitli parke çalışmalarını inceleyip, köy muhtarı Hasan Kalkan ve köydeki vatandaşlarla bir araya gelerek programını sonlandırdı.Ziyaretlerde köy muhtarları ve kırsalda yaşayan vatandaşlarımız, İdaremizin köylerde yürüttüğü çalışmalardan dolayı başta Valimiz Sayın Salih Ayhan olmak üzere, Genel Sekreterimiz Sayın Mehmet Nebi Kaya’ya, il genel meclisi üyelerine ve İdaremizin çalışanlarına teşekkür ettiler.


Sayfa Başı