Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Demirağ Organize Sanayi Bölgesi Altyapı Çalışmaları Devam Ediyor
Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, kontrollük himzetleri Sivas İl Özel İdaremizce  gerçekleştirilen ve Sivas’ın yatırım ve üretim üssü olacak Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde devam eden altyapı çalışmalarını yerinde inceledi.

 

Sivas Merkeze 20 kilometre mesafede bulunan Doğanca Köyü Mevkiinde 8.140 dönüm alana kurulan ve Sivas'ın ekonomisine büyük canlılık kazandıracak Demirağ Organize Sanayi Bölgesi'nde devam eden ve sözleşme bedeli 72 Milyon TL olan altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Kaya, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.Demiryolu bağlantısı ve bölge içerisindeki demiryolu ağları ile lojistik merkeze de ev sahipliği yapacak Demirağ OSB Türkiye'nin önemli ve örnek merkezlerinden birisi olacak. Projenin hayata geçmesiyle ulusal ve uluslararası taşımacılık, dağıtım, depolama ve gümrükleme işlemleri başta olmak üzere diğer tüm işlemler yerinde yürütülecektir. Bu sayede lojistik giderler düşecek, taşıma ve aktarma süreleri kısalacak, ortak giderler azalacak, hizmet kalitesi artacak ve tedarik zinciri güçlenecektir.Demirağ Organize Sanayi Bölgesi 224 tanesi sanayi parseli olmak üzere toplam 262 parselden oluşmaktadır. 100 dönümlük 16 parsel yatırımcılarını beklerken; diğer parsellerde çeşitli ebatlarda taleplere cevap verebilecektir. 

Altyapı  çalışmaları kapsamında; çeşitli genişlikte toplam 31.4 km yol, 24.7 km atık su şebekesi, 29.4 km yağmur suyu deşarj şebekesi ve 27.1 km içme suyu hattı yapımı gerçekleştirilecektir. Yine proje kapsamında 592 bin metrekare parke taşı döşeme işi de tamamlanacaktır. 

İncelemede Genel Sekreterimiz Kaya'ya, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürümüz Göksel Yerlikaya, OSB Müdürü Bekir Sıtkı Eminoğlu ve teknik personeller eşlik etti.


Sayfa Başı