Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Sivas İçin Benim de Bir Fikrim Var!


 

Şehrimizin bugününün, yarınının genel değerlendirmesi; ekonomik, sosyal, kültürel durumun istişaresi ve yol haritasının belirlenmesi amacıyla hazırlanan ‘Ortak Akılla Yarınlara Sivas Çalıştayı’ öncesi bir basın toplantısı düzenlendi.

Sivas Valiliği Dr. Hasan Canpolat Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Valimiz Salih Ayhan, Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hilmi Ataseven ile Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken katıldı.Toplantıda konuşan Valimiz Ayhan, şehrimizi tüm sektörlerde kalkındırmak, geliştirmek; Sivas’ın bölge ve ülke ekonomisine olan katkısını artırmak için güzel bir çalışmaya imza atmayı arzu ettiklerini söyledi.

 

Türkiye'nin 2023, 2053 ve 2071 vizyonunda Sivas'ın bulunduğu konumdan çok daha iyi yerlere gelmesi ve hak ettiği atılım hamlelerinden nasibini alması için çalıştıklarını kaydeden Valimiz Ayhan, "Sivas'ın eğitimde, sağlıkta, ulaştırma hizmetlerinde, enerjide, teknolojide, tarımda, sanayide, ticarette, kentsel ve kırsal altyapı sektörlerinde geldiği nokta sevindiricidir. Ancak bu bizim için yeterli değildir. Bundan sonraki süreçte kalkınmanın ve gelişmenin yegâne yolu her alanda yerel, ulusal ve uluslararası yatırımların Sivas'a çekilmesi ve girişimciye cazip hale getirilmesidir. Bu çalıştay sonrası, hızlı karar alabilen, doğru rota belirleyen ve şehrin ortak akıl ile vizyonunu önemseyen dinamik bir yapı ortaya çıkacaktır.'' diye konuştu.

Sivas Çalıştayı’nın çok büyük bir emekle ortaya çıkan güzel bir etkinlik olacağını dile getiren Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya ise, “Kamu yöneticileri, yerel yöneticiler, sivil toplum kuruluşları, eğitimciler ve sözü olupta söylemek isteyen herkesin bir araya geleceği bir etkinlik olacak. Sivas’ın vizyon belgesini, strateji belgesini ve Sivas’ın plan ile programlarının hayat bulacağı bir çalışma olacak. Sivas’ın geleceği için bizlere de bir yol haritası oluşturacak. Sivas için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.Sivas İçin Bir Fikri Olan Herkes, Görüş ve Önerilerini İletebilecek


Sivas Valiliği web sitesinde çalıştaya yönelik soruların bulunduğu bilgi formu 17-21 Aralık tarihleri arasında açık olacak. Bilgi formuna katılacak olan katılımcılara; ‘Sivas ilinin bugününe ve geleceğine yönelik sorunlar’, ‘Sivas ilinin potansiyelleri ve fırsatları’, ‘Sorunların çözümlenmesine yönelik öneriler’, ‘Sivas için orta vadede yapılabilecek proje/yatırım önerileri’ ve ‘Sivas Kongresinin 100. yıl etkinlikleri kapsamında neler yapılabilir’ soruları yöneltiliyor.Sayfa Başı