Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


İl Genel Meclisi 2019 Yılı Toplantılarına Başladı


 

Sivas İl Genel Meclisi, Ocak ayı toplantıları için bir araya geldi. Ocak ayı oturumlarının ilki, Sivas İl Genel Meclis Başkanımız Sedat Özata Başkanlığında meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

 

Meclisin ilk oturumu, divan kâtipleri Ziyaeddin Mat ve Ali Yaman tarafından Aralık ayı il genel meclisi karar özetleri ve il encümeni karar özetlerinin okunması ile başladı.  

 

Hafta boyunca devam edecek olan birleşimlerin açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanımız Sedat Özata, toplantılarda birçok gündem maddesinin ele alınacağını belirterek, meclis çalışmalarının ve 2019 yılının hayırlı geçmesi temennisinde bulundu. İl Genel Meclisi Ocak ayı toplantılarında; Denetim Komisyonunu oluşturacak ve çalışmalar için uzman personel görevlendirip görevlendirilmeyeceğine karar verecek. Diğer yandan Meclis, İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde görev almak üzere hayırsever vatandaşlar arasından üye belirleyecek.Ayrıca İhtisas Komisyonlarına havale edilmiş olan; 2018 yılı içerisinde İl Özel İdaresi Yatırım Programlarının gerçekleşme durumları ile Kırsal altyapı, Tarımsal hizmetler, Eğitim, Çevre, Sağlık, Spor hizmetleri ile İdaremiz görev alanına giren diğer konularda ve daha önce verilen önergelerle ilgili yapılan çalışmalar hakkında komisyonlarca inceleme yapılarak meclisin bilgilendirilmesi hakkındaki önergeleri görüşecek.


Sayfa Başı