Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


‘Kan Acil Değil, Sürekli Bir İhtiyaç’


 

Sivas’ın merkezinde ve kırsalında birçok projeyi hayata geçiren Sivas İl Özel İdaresi, sosyal sorumluluk projelerine de katkı sunmayı ihmal etmiyor. Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya ve İdaremizin personelleri Kızılay Kan Merkezi’nin kan bağışı kampanyasına destek oldu. 

 

 Düzenli kan bağışı yapmayı ve zor anlarda ihtiyaç sahiplerinin yanında olmayı hedefleyen Kızılay’ın Sivas şubesi tarafından Sivas İl Özel İdaresi ana binasında gönüllü kan verme işlemi gerçekleştirildi.

 

İl Genel Meclisi salonu önünde kurulan stantlarda kan veren Genel Sekreterimiz ve İdaremizin çalışanları, kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu, kan vermenin sağlıklı her vatandaşın görevi olması gerektiğini vurgulayarak, verilen her ünite kanın bir hayat kurtardığının unutulmaması gerektiğini aktardılar.Kan bağışının önemi ile ilgili bir açıklama yapan Kızılay Hekimi Dr. Abdurrahman Kürşat Şen ise, “Kış aylarında kan bağışının düşmesi nedeniyle kan tedarik etmek zor oluyor. Kurumların destekleriyle gönüllü bağışçılara daha rahat ulaşabiliyoruz. Kan vermek hem vücut sağlığı bakımından, hem de kan verilen kişilerin sağlığı açısından çok büyük önem arz ediyor. Tüm vatandaşlarımızı kan bağışı için bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Personellerimiz tarafından büyük ilgi gösterilen kan bağışı sonrasında bağışlanan kanlar, üniteler halinde Sivas Kızılay yetkililerine teslim edildi.
Sayfa Başı