Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Web Sitesi http://www.sivasilozelidaresi.gov.tr
Bu dokman [ ] adresinden alnmtr.

Kaymakamlarla Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
16-08-2017
2017 yılı ağustos ayı değerlendirme ve kaymakamlar toplantısı Valimiz Davut Gül başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda; eğitim, asayiş, alt yapı, yatırımlar ve inşaatı devam eden çalışmalar ele alındı. 

İl Özel İdaremiz Encümen Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, Vali Yardımcıları Can Aksoy, Zihni Yıldızhan ve Yeliz Yıldızhan ile ilçe kaymakamları katıldı. 

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ilçe kaymakamları ile bir araya gelen Valimiz Davut Gül, vatandaşlarımızın güvenliği açısında ilçelerde asayiş konularında dikkatli olunması gerektiğini belirtti. Valimiz Gül ayrıca, Sivas merkez ve ilçelerde yürütülen eğitim çalışmaları hakkında da İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, Vali Yardımcıları ve kaymakamlardan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. 2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemi öncesinde Sivas’taki okullaşma oranının Türkiye’deki en iyi iller arasında olabilmesi için azami derecede gayret gösterilmesi gerektiğini belirten Valimiz Davut Gül, eğitim öğretim dönemi öncesinde Sivas merkez ve tüm ilçelerde bulunan okullarda ki eksikliklerin giderilerek bir an önce hazır hale getirilmesi konusunda kaymakamlara talimatlarda bulundu.

Gül konuşmasının devamında ayrıca 4 Eylül Kongresinin 100. Yılında 100 milyon fidanın dikilmesini istediklerini ifade ederek “2002 yılından bu yana Sivas’a yaklaşık 75 milyon fidan dikilmiş. Bunun devamı olaraktan 25 milyon fidanı daha toprakla buluşturmak istiyoruz.” dedi.

  

Merkez ve ilçelerde yürütülen çalışmaların aralıksız olarak sürdürüldüğünü ifade eden Gül, kırsal altyapıyla ilgili sorunların çözümlenmesi noktasında önemli çalışmalar yapıldığını belirtti. Gül, köylerde yapılmış ve yapımı devam eden kilit parke taşı konusunda da çalışmaların hızla devam ettiğini ve yapılan çalışmalar sonrasında da kontrolünün sağlanmasının gerektiğini söyledi. 

İlçelerde bulunan su kaynaklarının azaldığına da dikkat çeken Gül, “İlçelerimizdeki su kaynakları her geçen gün azalıyor, insanların su ihtiyaçları ise her geçen gün artıyor. Sivas da herhangi bir köye ilave su götürmemiz için mutlaka ama mutlaka su sayaçların takılı olması lazım.” dedi.

Toplantı dilek ve temenniler ile sona erdi.

 

© 2017 Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği  [ ]