Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Web Sitesi http://www.sivasilozelidaresi.gov.tr
Bu dokman [ ] adresinden alnmtr.

Okullarımız Yenilenmiş Yüzüyle Öğrencilerini Karşılayacak
13-09-2017


Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi öncesi Sivas merkezdeki okullarda İdaremiz tarafından gerçekleştirilen bakım-onarım çalışmalarını yerinde inceledi.İdaremiz, eğitimin fiziki altyapısını iyileştirme hizmetlerini il genelinde yoğun bir şekilde sürdürerek okulları modern bir görünüme kavuşturmaya devam ediyor. Hem kendi bütçesi, hem de Milli Eğitim Bakanlığından gönderilen ödeneklerle eğitim altyapısına önemli yatırımlar kazandıran Sivas İl Özel İdaremiz; ilimiz merkezde 117, ilçelerde 76 olmak üzere birçok okulun bakım-onarımı ile 6 okulda çevre düzenlemesi ve 2 okulda da güvenlik kamera sistemi çalışmalarını, okulların tatil olduğu dönemde hummalı bir şekilde sürdürerek yeni eğitim-öğretim dönemine yetiştirdi.Bu kapsamda Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğümüzce 2017 Yılı Yatırım Programı kapsamında çalışmaların yürütüldüğü; Merkez Şifaiye Anaokulu, Elçibey İlkokulu, Behrampaşa Ortaokulu, Kadıburhanettin İmam Hatip Ortaokulu, Necdet Şükriye Selen İlkokulu, Şifaiye Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, TOKİ Ahmet Yesevi İlk ve Ortaokulu ile Selçuk Ortaokulunda bir dizi temas ve incelemelerde bulundu.Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya’ya incelemeler esnasında Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürümüz Göksel Yerlikaya ve ilgili teknik personeller de eşlik etti. İlk olarak Şifaiye Anaokulunda incelemelerde bulunan Kaya, burada yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra Elçibey İlkokuluna geçen Kaya ve beraberindekiler, onarımın tamamlanma aşamasında olan okulda incelemelerde bulundu. Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürümüz Göksel Yerlikaya ve ilgililer, çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek Genel Sekreterimiz Kaya’ya çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Ardından Behrampaşa Ortaokulu ve Kadıburhanettin İmam Hatip Ortaokuluna geçen Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya ve beraberindekiler buradaki çalışmaları da yerinde incelediler.

İdaremiz tarafından okullarda yürütülen çalışmaları değerlendiren Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, “Sivas İl Özel idaresi olarak il genelinde 193 okulda bakım-onarım işlemlerini tamamlamış bulunuyoruz. 193 okulumuzdan sadece birinde bir gecikme yaşanacak. Bunun üzüntüsü içerisindeyiz. 2017-2018 eğitim-öğretim süresine işlerini yetiştiremeyen, işlerini layıkıyla yerine getiremeyen, bizleri velilerimize mahcup eden yükleniciye gerekli cezalar uygulanacaktır. Boyası ve temizliği tamamlanan okullarımız ise pazartesi günü yenilenmiş yüzü ile öğrencileri karşılayacaktır. Bu vesileyle yoğun bir gayret göstererek emek veren mesai arkadaşlarıma ve işlerini zamanında hakkıyla yerine getiren yüklenicilerimize teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Kaya ve beraberindekiler daha sonra Necdet Şükriye Selen İlkokulu, Şifaiye Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, TOKİ Ahmet Yesevi İlk ve Ortaokulu ile Selçuk Ortaokulunda yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek, çalışanlara kolaylıklar diledi.

 

Yeni eğitim öğretim yılı başlamadan okullarımızda bakım ve onarım çalışmalarını tamamlayan Sivas İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğümüz, öğrencilerimize daha güzel mekânlarda, daha ferah ortamlarda eğitim verilmesi için gayret gösteriyor. Bu doğrultuda derslik sıkıntısı yaşanan bölgelerde de Bakanlığımızın ve İl Özel İdaresinin ödenekleri doğrultusunda yeni okul yapımları gerçekleştiriliyor.
 

© 2017 Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği  [ ]