Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Web Sitesi http://www.sivasilozelidaresi.gov.tr
Bu dokman [ ] adresinden alnmtr.

SİVAS’TA KAYAK YAPMAK KOLAYLAŞIYOR
26-09-2018


Sivas İl Özel İdaresi, bir taraftan kırsal altyapı yatırımları ile köylerimizde yaşam standartlarını üst seviyelere çıkarırken, bir taraftan da geliştiği yeni projelerle şehrimizin vizyonuna önemli katkı sağlıyor.

   

Eğitimden sağlığa, tarımdan kültüre, emniyetten spora, sosyal hizmetlerden turizme kadar birçok proje ile lokomotif kurum olma misyonunu sürdüren İdaremiz; mahalli müşterek ihtiyaçların giderilmesi, devlet destekli yatırımların hayat bulması ve şehrimizin 2023 idealine kavuşması yönünde ilk ve yeni olan birçok projeyi, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğümüz ekiplerinin yoğun mesaisi ile gerçekleştiriyor.

 

Bu kapsamda, kayak sporunun bilinçli icra edilmesi amacına hizmet edecek olan ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın desteklediği \"Kayak Eğitim Merkezi\" Sivas’a kazandırılıyor. Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya da,  Ankara ve İstanbul\'un ardından Türkiye’de üçüncü olacak olan kayak eğitim merkezinin inşaat çalışmalarını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

  

Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya’ya, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürümüz Göksel Yerlikaya, inşaatın yapılmasından sorumlu yüklenici firma ekibi ve ilgili teknik personeller katıldı.


 

Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, Devletimizce Sivas’a kazandırılan merkez, hizmete açıldıktan sonra sporseverler burada öncelikle kayak sezonunu beklemeden istedikleri zaman simülatör üzerinde, kayak hocaları rehberliğinde teorik bilgiyi alabileceklerini, kayak sezonu başladığında ise \"Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezinde\" pratiğini yapabileceklerini, böylelikle kayak sporunu daha kısa sürede öğrenebileceklerini belirtti. Genel Sekreterimiz Kaya, Kayak Eğitim Merkezi’nin tamamlanmasıyla; merkez içinde açık otopark, kafe, kamelyalar, oturma bankları ve yürüyüş yollarının da bulunacağını böylece bölgedeki halkımıza alternatif bir sosyal yaşam alanı oluşturulacağını vurguladı.

 

© 2018 Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği  [ ]