Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Web Sitesi http://www.sivasilozelidaresi.gov.tr
Bu dokman [ ] adresinden alnmtr.

Sivas Beklentilerinizi Karşılayacak
04-10-2018


  Valimiz Davut Gül, Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, Sivas İl Genel Meclisi Başkanımız ve Üyeleri, İdaremiz tarafından Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesine yaptırılan 10 bin kişilik yurt binalarını gezdi.

 

  Valimiz Davut Gül, incelemenin ardından basın mensuplarına yurt binalarının son durumuyla ilgili bilgiler verdi. 10 bin kişilik öğrenci yurdunun Sivas İl Özel İdaresi tarafından yaptırıldığını söyleyen Gül, yurdun Kredi Yurtlar Kurumu\'na kiraya verildiğini ifade etti. Ekim ayının son haftası öğrencileri ağırlayacak olan yurdun ilimizin büyük bir eksikliğini gidereceğini kaydeden Valimiz Davut Gül, \"Yurdumuz, üniversitemizin altyapısını güçlendirecek. Sivas\'ı tercih eden ve tercih etmek isteyen öğrencilerimiz, büyük bir yurt imkanına sahip olacak. Bu güzel yurtların yapılmasında il genel meclis üyelerimizin çok büyük emekleri var. İlk günden itibaren oy birliği ile yurdun yapılması için karar aldılar. Valilik olarak meclis üyelerimize ortaya koydukları desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum\" diye konuştu.  Yurdun ilk etapta 5 bin kişilik kısmının Kredi Yurtlar Müdürlüğüne teslim edildiğine dikkat çeken Gül, diğer ikinci kısmın ise ekim ayının sonunda teslim edileceğini söyledi. Yurtların donanım malzemelerinin gelmeye başladığını aktaran Gül, yurdun 5 bin kişilik kısmı için personel alımlarına başlandığını ve mülakatların yapıldığını söyledi.

 

 Valimiz Gül, yurtta her hangi bir eksiğin kalmadığını belirterek, \"Yurt için iki önemli çalışmamız kaldı. Bunlardan bir tanesi yurt içerisinde yapımı devam eden 40 metre genişliğindeki yol, adeta bulvar gibi. Geniş kaldırımları olan çift geliş çift gidiş olmak üzere bir yol olacak. Diğer yandan ikinci hizmet ise yurt çok büyük olduğundan yetersiz gelen kanalizasyon hattı. Yeni bir hat oluşturarak kanalizasyon ihtiyacını da gerçekleştirmiş olacağız\" dedi. Öğrencilerin yurtlardan Cumhuriyet Üniversitesi\'ne rahatça ulaşmaları için Taşıyıcılar Kooperatifi ve Sivas Belediyesi ile görüştüklerini dile getiren Gül, belediyenin öğrencilerden sembolik bir rakam alacağını söyledi.

 İlimize okumaya gelen öğrencilerin Sivaslılara emanet olduğunu kaydeden Gül, \"Bizim bakış açımızda buradaki gençlerden para alma anlayışı yok. Her gencimizi bir kardeşimiz evladımız gibi görüyoruz. İnşallah onlarda bu kaldıkları yurtlardan son derece memnun kalırlar.\" diye konuştu.  İl Genel Meclisi Başkanımız Sedat Özata ise, meclis kararı ile yapılmasına karar verilen 10 bin kişilik yurdun 9 ay içerisinde tamamlandığını ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti. 

© 2018 Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği  [ ]