Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Web Sitesi http://www.sivasilozelidaresi.gov.tr
Bu dokman [ ] adresinden alnmtr.

Valimiz Salih Ayhan, “Yükselmedik, Yüklendik”
06-11-2018


 

Valimiz Salih Ayhan, İl Genel Meclisi üyelerini ziyaret etti. Meclis Başkanı Sedat Özata Başkanlığında yapılan Kasım ayı toplantılarına katılan Valimiz Ayhan, duygu ve düşüncelerini meclis üyeleri ile paylaştı. İlk olarak partilerin grup başkanları söz alarak, Sivas Valiliği görevine başlayan Valimiz Salih Ayhan’a görevinde başarılar dilediler. 

 

Meclis üyelerine hitap eden Valimiz Salih Ayhan ise, sultan şehir Sivas’a yeniden hizmet edebilmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. “Her hangi bir şehre gelmedim, evime geldim” sözleriyle Sivas’ın önemine dikkat çeken Ayhan,  kendisinin bu göreve atanmasıyla ilgili Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm yetkililere teşekkür etti. 
“Yükselmedik, yüklendik” anlayışıyla Valilik makamının; emin olan, güvenilir, koruyan, kollayan bir görev olduğunu, bu bilinçle çalışacaklarını söyleyen Ayhan,  ilimizde azim ve kararlıkla çalışarak önemli projeler ortaya koyacaklarını söyledi. 

 

İlimizde devam eden çalışmaların aynı şekilde devam edeceğini, hiçbir aksaklık olmadan dün yapılan işlerin de bugün daha iyi olacağına vurgu yapan Ayhan,  bu bayrağı hep beraber taşıyacaklarını söyledi.

Türkiye’nin en demokratik kurumlarından birinin Sivas İl Özel İdaresi olduğunu dile getiren Ayhan, sahanın yükünü çeken, muhtarların sorunlarını omuzlayan bir kurumu daha iyi noktalara getireceklerini söyledi. Ayhan, “Bu meclisin onurunu muhafaza edeceğimize söz veriyorum. Her bir meclis üyemizin birbirinden farkı yok.  Ayrım yapmadan Valilik ve Özel İdare olarak bu memleketin her köşesine hizmet götüreceğiz.  Bu bir ekip işi, ortak akıl ile; iş dünyası ve sivil toplum örgütlerinin fikirlerini dikkate alacağız.  Yeni çalışma döneminde orta ve uzun vadede neler yapabileceğimizi ortaya koyacağız.  Samimi istişare ile kazanacağımıza inanıyorum. Bir ekibin ve ailenin parçası olduğumuzu unutmayalım. 622 bin Sivaslının bu makamda hakkı var” dedi. “Vatandaş Odaklı Hizmete Önem Vereceğiz”


 

Valimiz Salih Ayhan, Cumhurbaşkanlığı yeni hükümet sistemiyle Valilik makamı ve idarecilik görevlerinde değişimler yaşandığını ifade ederek, yeni sistemin vatandaş odaklı bir sistem olduğuna dikkat çekti. 

Ayhan, bu kapsamda milli iradenin tecelligahı olan Cumhurbaşkanlığı makamının hizmetin sahaya hızlı bir şekilde yayılmasını hedeflediğini dile getiren Ayhan,  “İlişkileri güçlü olan, yeteneğini ve işini ön planda tutan bir hizmet anlayışıyla çalışacağız.” diye konuştu.
 

© 2018 Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği  [ ]